Ballina / BOTA / Indonezia mund të goditet nga cunami
Indonezia mund të goditet nga cunami

Indonezia mund të goditet nga cunami

Indonezia ka paralajmëruar për cunami pas termetit që shkoi në shkallën e shtatë, e që shuajti të paktën 37 jetë në ishujt Bali dhe Lombok.

Autoritetet thanë se aeroportet kanë funksionuar mirë edhe pas disa dëmeve të shkaktuara.

“Të dy aeroportet po funksionojnë normal, tani jemi duke i pastruar nga dëmtimet”, tha Handy Heryudhitiaëan, sekretar i kontrollimit të të dy aeroporteve.

Agjencia shtetërore e katastrofave ka paralajmëruar turistët që të qëndrojnë larg plazheve dhe detit. Më herët, një njoftim për cunami në Indonezi prej 5 shkallësh ishte tërhequr.

@Fluidi

Provo po ashtu

Facebook, Nick Clegg, Britani

Facebook punëson një politikan britanik të profilit të lartë !

Rrjeti social më i përdorur në të gjithë botën ka marrë në stafin e tij, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.