Ballina / BOTA / Humbën jetën 460 persona, një tjetër termet godet Indonezinë
Indonezia mund të goditet nga cunami

Humbën jetën 460 persona, një tjetër termet godet Indonezinë

Një tjetër tërmet i fortë ka goditur Indonezinë, vetëm dy javë pas tërmetit të fundit ku humbën jetën 460 persona. Tërmeti me magnitudë 6.3 goditi ishullin e Lombokut në Indonezi. Lëkudjet sizmike ishin në një thellësi prej 7 kilometra nëntokë.

Nuk dihet akoma nëse ka viktima. Banorët thanë dridhjet ishin të forta dhe shumë persona dolën të alarmuar në rrugë duke braktisur shtëpitë.

Indonezia është vend që goditet shpesh nga tërmetet sepse shtrihet në “Unazën e Zjarrit”, vijën e tërmeteve të shpeshta dhe shpërthimeve vullkanike që rrethojnë pothuajse të gjithë anët e Paqësorit.

@Fluidi

Provo po ashtu

sri lanke sulmet ne kisha pashket 2

Numri i të vrarëve në Sri Lankë shkon në mbi 200

Në Sri Lankë kanë ndodhur sulme terroriste që si pasojë kanë pasur rreth 210 të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.