fbpx

Hoti takohet me Lajçakun dhe Palmerin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se është i kënaqur që po sheh koordinim të plotë në mes të BE-së dhe SHBA-së lidhur me marrëveshjen finale në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Hoti ka bërë të ditur se ekipi i negociatorëve të Kosovës është takuar sot në Bruksel me Emisarin Special të BE-së për dialog në mes të Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajcak, dhe Zëvendës-ndihmës Sekretarin e Departamentit të Shtetit të SHBA-ve, Mattheë Palmer.

Njoftimi i plotë:

Sot ne Bruksel takuam Emisarin Special te BE-se per dialog ne mes te Kosoves dhe Serbise, Mirosllav Lajcak, dhe Zevendes Ndihmes Sekretarin e Departamentit te Shtetit te SHBA-ve, Matthew Palmer. Diskutuam per zhvillimet ne dialog deri me tani dhe takimin e neserm te nivelit Ste larte.
Jam shume i kenaqur qe po shoh koordinim te plote ne mes te BE-se dhe SHBA-se lidhur me marreveshjen finale ne mes te Kosoves dhe Serbise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.