avdullah hoti
Avdullah Hoti, LDK

Hoti: Këta janë emrat e LDK-së të propozuar për ministra, nga 7 vetëm 2 janë femra

Avdullah Hoti, i mandatuari për kryeministër të ri të Kosovës, ka prezantuar emrat e propozuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës për ministra në kabinetin e tij.

Hoti ka thënë se pret që sonte të prezantohet edhe lista me emrat e propozuar nga AAK-ja e Nisma.

Në anën tjetër, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se është i bindur që i kanë numrat për formimin e Qeverisë së re.

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, Hoti ka prezantuar këtë listë:

Driton Selmanaj, zëvendëskryeministër

Agim Veliu, ministër i Punëve të Brendshme

Arban Abrashi, ministër i Infrastrukturës

Anton Quni, ministër i Mbrojtjes

Vlora Dumoshi, ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit

Armend Zemaj, ministër i Shëndetësisë

Hykmete Bajrami, ministre e Financave

Besian Mustafa, ministër i Bujqësisë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.