Ballina / HOROSKOPI / Horoskopi për 17 Korrik 2017

Horoskopi për 17 Korrik 2017

Dashi

Jeta juaj ne çift do influencohet pozitivisht nga yjet gjate gjithë kësaj dite kështu qe do mund t’i zgjidhni shpejt disa probleme te vogla qe ju kane dale. Beqaret do jene ne humor te mire dhe gati te bëjnë çdo lloj çmendurie për te arritur atë qe duan. Ne planin financiar do keni vështirësi. Kujdes mos kryeni shpenzime te pamenduara sepse situata mund te përkeqësohet me tepër.

Demi

Stresi do ju pushtoje gjate gjithë kohës sot juve qe jeni ne një lidhje dhe nuk do ju lere te dashuroheni te qete. Beqaret do jene te dëshpëruar dhe nuk do dine çfarë te bëjnë për te ndryshuar statusin. Fillimisht qëndroni pranë miqve ndërkohë qe reflektoni. Ne planin financiar tregohuni sa me te kujdesshëm qe te mundeni nëse doni qe te mos keni probleme.

Binjakët

Do ketë shume ulje dhe ngritje sot ne jetën tuaj ne çift kështu qe tregohuni sa me te kujdesshëm ju te dashuruarit. Kokëfortësia do jete ajo qe do ju prishe me shume pune se kurre. Beqaret duhet te luajnë me sharmin e tyre ne mënyrë qe ta bëjnë për vete atë qe do pëlqejnë. Buxheti nuk do jete i keq, megjithatë mire do jete te mos kryeni ende investime te mëdha.

Gaforrja

Do jeni me te kujdesshëm dhe me te ekuilibruar sot ju qe jeni ne një lidhje prandaj çdo gjë ka për t’iu ecur ashtu si e keni menduar. Partneri gjithashtu do jete me i duruar dhe ne humor te mire. Beqaret do jene sharmante dhe do marrin ftesa pa fund për ta ndryshuar statusin. Ne planin financiar do jeni me te organizuar dhe nuk do bëni asnjë hap pa qene te sigurte.

Luani

Dite e favorshme kjo për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do i harroni problemet qe keni pasur dhe do e shihni me optimizëm te ardhmen se bashku. Beqaret do kenë ndryshime rrënjësore ne jetën sentimentale dhe do ndihen te plotësuar. Gjendja e financave do jete e shkëlqyer. Mund t’i lejoni vetes edhe ndonjë shpenzim me tepër se zakonisht.

Virgjeresha

Sektori i dashurisë se çifteve do jete i begate sot. Gjithçka do jete si ne një ëndërr dhe emocionet do jene te paimagjinueshme. Do ndiheni si kurrë me pare. Beqaret nuk do arrijnë dot te krijojnë një lidhje edhe pse do mundohen gjithë kohës. Financat do kërkojnë pak me tepër vëmendje qe te përmirësohen. Ju ne fakt i dini mire strategjitë qe duhen ndjekur, por thjesht ndonjëherë përtoni te merreni.

Peshorja

Për çdo problem qe do keni duhet te flisni sa me hapur me partnerin tuaj sot sepse vetëm ne ketë mënyrë do mund t’i sqaroni me shpejt ato. Beqaret do përzgjedhin gjithë kohës dhe do mbeten serish te vetmuar. Dijeni se njerëz perfektë nuk ka. Ne planin financiar do jeni shume te kujdesshëm dhe do e mbroni gjendjen ne te cilën ndodheni. Nuk do jepni as para hua.

Akrepi

Atmosfera ne jetën tuaj ne çift nuk do jete shume e ngrohte sot. Here pas here nuk do mundojnë as debatet dhe mosmarrëveshjet. Beqaret do kenë një dite te shkëlqyer dhe plot te reja. Bëjini sytë katër qe ne orët e para te mëngjesit sepse gjithçka ka për t’iu ecur si duhet. Ne planin financiar do dini si t’i menaxhoni te ardhurat dhe gjendja nuk do ketë aspak probleme.

Shigjetari

Do përjetoni ndjesi te forta sot ju te dashuruarit dhe do ndiheni me fat qe keni dike si partneri ne krah. Shume do ju kenë zili dhe mundte kërkojnë t’iu prishin pune. Beqaret do preferojnë te qëndrojnë edhe sot vetëm dhe ne prani te miqve. Buxheti fatmirësisht do jete me i mire se me pare. E gjithë kjo për shkak te një shpërblimi qe do merrni ne pune.

Bricjapi

Nëse e lini pas dore partnerin sot, dikush do ua rrëmbejë menjëherë dhe do mundohet ta beje për vete. Kujdes, kjo nuk është një loje. Beqaret nuk duhet te kërkojnë gjera te pamundura sepse vetëm sa do lëndojnë veten e nuk do përfitojnë asgjë. Gjendja e financave do jete e qëndrueshme. Po vazhduat te shpenzoni me kujdes, asgjë e keqe nuk ka për t’iu ndodhur.

Ujori

Pasioni ne çift do jete i zjarrte gjate gjithë kësaj dite për ju qe jeni ne një lidhje. Edhe me shikime do merreni vesh dhe do dashuroheni me partnerin. Beqaret duhet t’i dëgjojnë këshillat e disa miqve dhe duhet te dalin ne disa takime. Zgjedhja do jete ne dorën e tyre me pas. Gjendja e financave nuk do lere aspak për te dëshiruar, përkundrazi do keni aq para sa te hiqni edhe disa mënjanë.

Peshqit

Do jeni shume xheloze për partnerin tuaj sot dhe kjo mund te sjelle mosmarrëveshje te mëdha mes jush. Beqaret duhet te maten disa here para se te pranojnë ftesat qe do ju bëhen. Jo te gjithë janë ashtu si duhet dhe disa mund t’iu lëndojnë pa mase. Te ardhurat do vijnë dalëngadalë duke u përmirësuar. Me maturi dhe me pak shpenzime mund te arrini te bëni edhe investimin e menduar.

Check Also

Horoskopi për 16 Janar 2018

Dashi Dite perfekte do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *