fbpx
horoskopi

Horoskopi: 29 Dhjetor

Dashi
Dite e mrekullueshme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do e vlerësoni tej mase sjelljen e partnerit kundrejt jush dhe do mendoni ta bëni te ndihet sa me mire edhe atë. Për beqaret gjithashtu do ketë te reja interesante. Disa mund te ndryshojnë edhe statusin. buxheti do jete goxha i mire, por nëse shpenzoni pa bere llogari situata mund te tronditet shpejt.

Demi
Do jeni shume me te logjikshëm sot ju te dashuruarit dhe do mund t’i zgjidhni menjëherë problemet qe keni pasur me partnerin. Beqareve do ju rrahe zemra fort për dike dhe do pranojnë te fillojnë një lidhje afatgjate. do e shohin jetën me një tjetër sy tashme. Gjendja e financave do varet tërësisht nga mënyra sesi do i menaxhoni. Mos u ndikoni aspak nga te tjerët.

Binjaket
Dite rutine ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do bëni te njëjtat gjera si çdo dite dhe nuk do përjetoni ndonjë emocion te madh. Beqaret do jene mjaft joshës dhe kane për ta bere për vete një person me shpejt nga sa e kishin menduar. Me financat do merreni me shume dhe pak nga pak do arrini te vendosni qëndrueshmërinë.

Gaforrja
Dita e sotme nuk do jete gjithë kohës e mire. Here pas here do ju pushtoje pesimizmi dhe mund te mbylleni ne vetvete. Nuk do i përjetoni aspak emocionet qe keni menduar. Beqaret do kenë mundësi te shumta për takime, por nuk do i shfrytëzojnë pasi do kenë frike mos humbasin pavarësinë. Buxheti do jete i mire, kështu qe mund te bëni edhe disa investime me tepër.

Luani
Sot do e kërkoni me çdo kusht qetësinë ne jetën tuaj ne çift dhe duke folur hapur me partnerin do mund t’ia arrini qëllimit përfundimtar. Beqaret mund te takohen me disa persona inteligjente dhe me shume bote. Gjithçka do marre një tjetër kuptim ne jetën e tyre. Financat nuk do jene shume te mira por as te këqija. Mundohuni te shpenzoni me kujdes.

Virgjeresha
Dinamizmi do ju pushtoje ne çdo moment sot juve qe jeni ne një lidhje. Partneri do ju surprizoje edhe ne momentet qe me pak e prisni. Beqaret do ndihen mire edhe me statusin qe kane dhe nuk do kërkojnë asnjë çast te bëjnë ndryshime. Ne planin financiar do gjendeni shpesh përballë disa problemeve delikate. Këshillohuni sa me pare me specialistet sepse ata janë te vetmin qe mund t’iu ndihmojnë.

Peshorja
Pranë partnerit keni për te përjetuar emocione te paimagjinueshme sot ju te dashuruarit. Ai do jete shume i sjellshëm dhe do ju përkushtohet me shpirt. Beqaret nuk do jene shume ne humor dhe do preferojnë me shume te qëndrojnë me statusin qe kane. Ne planin financiar do luftoni fort ne mënyrë qe te arrini ta ndryshoni situatën. Nuk do jete shume e vështirë ne fakt.

Akrepi
Ka rrezik qe sot te filloje një lufte e vërtetë ndërmjet jush dhe atij qe keni ne krah. Do lindin debate te njëpasnjëshme dhe asnjeri nuk do pranojnë qe e ka gabim. As ne mbrëmje nuk do qetësohet situata. Beqaret ka mundësi te realizojnë takimet qe kane ëndërruar. Dite e favorshme ka për te qene kjo e sotmja për financat. Gjendja do jete e shkëlqyer.

Shigjetari
Kjo e sotmja la për te qene një dite rutine për te dashuruarit. Sado qe te mundoheni nuk do arrini t’i shtoni emocionet. Beqaret do e shohin jetën me një tjetër sy dhe kane për te përfituar nga çdo ftese qe do ju behet, Ne fund te fundit nuk kane çfarë te humbasin. Financat do jete te mira nëse nuk bëni çmenduri me shpenzimet. Hua mos iu jepni as miqve me te ngushte.

Bricjapi
Dite shume delikate do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Disa persona te jashtëm do kenë ndikim tek partneri juaj dhe do i thonë gjera te paqena. Mundohuni t’ia sqaroni sa me pare situatën atij. Beqaret do marrin aq shume propozime saqë nuk do dine çfarë ke te pranojnë. Ne planin financiar do vazhdoni te jeni te matur dhe situata nuk do ketë problem.

Ujori
Do bini dakord për çdo gjë me partnerin tuaj sot dhe do kaloni çaste mjaft te këndshme pranë tij. E shkuara e hidhur do harrohet përgjithmonë. Beqaret nuk duhet vetëm te merren me punën, por duhet te mendojnë edhe për jetën sentimentale. Financat do i menaxhoni me përpikmeri dhe situata do ketë veçse përmirësime. Nuk do ndiheni asnjë moment ne situate delikate.

Peshqit
Pasioni do zgjohet fuqishëm gjate kësaj dite për juve qe jeni ne një lidhje dhe kënaqësitë do jene te paimagjinueshme. Beqaret duhet te kenë me shume besim tek vetja e tyre nëse duan vërtet ta gjejnë princin e kaltër. Mundësitë sot do jene shume here me te mëdha. Ne planin financiar nuk do i bëni mire llogarite dhe mund te keni probleme te njëpasnjëshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.