fbpx
kepucet e medha

Holivudianët i përgjigjen dhimbjes së këmbëve me këpucë më të mëdha

Shumë nga ju ndoshta e kanë vënë re që jo pak artiste, aktore e këngëtare shfaqen në tapetin e kuq veshur më këpucë të më të mëdha! A të jetë kjo një prirje e fundit apo të fshihet diçka tjerër? 

Në të vërtetë, shumë yje të Hollivudit zgjedhin me qëllim të veshin këpucë më të mëdha për të parandaluar fryrjen e këmbëve apo krijimin e flluskave dhe plagëve.

Yjet e skenës dhe ekranit janë të detyryar të veshin taka të lartë për orë të tëra e shpesh herë edhe gjatë gjithë natës. Për të shmangur dhimbjen e këmbëve, VIP-at zgjedhin të veshin këpucë që janë së paku një numër më i madh. Duket se këto të fundit nuk e kanë problem këtë gjë dhe nëse vihet re nga paparacët apo njerëzit e tjerë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.