fbpx

Higuain ndoshta në Chelsea

Trajneri i Chelseat, Jose Mourinho duket se nuk është i kënaqur më sulmuesit që i ka në skuadër.

Mediat britanike shkruajnë se tekniku portugez është duke e kërkuar edhe një sulmues, dhe duket se nuk është i kënaqur vetëm me blerjen e Radamel Falcaos.

Siç raportojnë mediat në ishull, Chelsea është e interesuar për sulmuesin e Napolit, Gonzalo Higuanin. Kampionët në fuqi të Anglisë, ka kohë që janë duke e monitoruar ish-sulmuesin e Real Madridit.

Thuhet se Chelsea është duke përgatitur ofertën për Higuainin, i cili kërkohet edhe nga Arsenal e Manchester United.

Ndryshe, Napoli insiston se Higuani mund të shitet vetëm për atë klub që paguan klauzolën e lojtarit që kap shifrën 66 milionë euro, në të kundërtën lojtari do të mbetet tek napolitanët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.