Ballina / KURIOZITETE / Hawking: Pas 600 vitesh Toka do të jetë “një top zjarri”
Hawking

Hawking: Pas 600 vitesh Toka do të jetë “një top zjarri”

Thëniet mbi apokalipsin shpesh shihen sikur një shenjë dënimi, kuptohet edhe një shenjë tallje.

Por kur një gjë e tillë vjen nga fizikanti i njohur, Stephen Hawking, atëherë njerëzit zgjasin veshët dhe dëgjon,

Përpara një audience në Pekin, Stephen Hawking, tha se “pas 600 vitesh Toka do të jetë një top zjarri”.

Një parashikim i tillë dhe kaq i zymtë, nuk është bërë më parë nga fizikanti, i cili thëniet ia atribuon ndryshimeve klimatike

@Fluidi

Provo po ashtu

ajsbergu antarktida

Antarktik: Shkëputet ajsbergu gjigant, parashihen rreziqe

Një akullnajë trilion-tonësh, që është pesë herë më i madh se Londra, ka filluar të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.