Ballina / Shëndet & Fitnes / Harrojeni aneminë me këtë lëng të shijshëm
lëngu kundër anemisë

Harrojeni aneminë me këtë lëng të shijshëm

Nëse keni probleme me mungesën e hekurit dhe rrjedhimisht aneminë, nuk duhet të kërkoni për medikamente të llojllojshme sepse ekziston një recetë natyrale për këtë.

Përbërësit:

1 trangull i vogël
2 kivi
Gjysmë filxhani ujë
Gjysmë filxhani rrush (çfarëdo ngjyre)
Gjysmë filxhani spinaq i freskët

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit në një mikser dhe konsumojeni lëngun sa është i freskët në stomak të zbrazët.

Ky kombinim i këtyre përbërësve është i pasur me fibra dhe antioksidantë që do të përmirësojë ndjeshëm shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Vitamina C që përmban kivi ndihmon thithjen e hekurit nga spinaqi.

Nëse konsumoni këtë pije rregullisht, kjo do të rrisë nivelin e hekurit në gjakun tuaj dhe do të forcojë sistemin tuaj imunitar.

Nëse nuk keni kivi për momentin, ose jeni alergjik ndaj kivit ju mund të përdorni portokallin si një alternativë.

@Fluidi

Provo po ashtu

truri dhe mineralet

Zbulohet ilaçi që rikthen kujtesën

Ky mund të jetë shpëtimi i njerëzimit. Një ilaç eksperimental për mbrojtjen e qelizave të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.