Ballina / KOSOVA / Haradinaj nuk e di pse u anulua vizita e gjeneralit, thotë se taksa mbetet
ramush haradinaj, qeveri

Haradinaj nuk e di pse u anulua vizita e gjeneralit, thotë se taksa mbetet

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka tha se taksa ndaj produkteve të Serbisë dhe të Bosnjë e Hercegovinës nuk do të hiqet.

Sipas tij në takimin e sotëm me liderët e tjerë të Kosovës u bisedua për platformën e dialogut.

Haradinaj foli dhe për anulimin e vizitës të gjeneralit amerikan.

Ai theksoi se nuk i di arsyet e anulimit të vizitës së gjeneralit nga Iowa.

“Nuk kam marrë asnjë komfirmim për anulime të vizitës”, theksoi Haradinaj.

Në takimin e sotëm ku morën pjesë Presidenti Hashim Thaçi, Kryeministri Ramush Haradinaj, Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj.

Ata janë pajtuar që platformën për dialogun ta përcjellin nesër në Kuvend.

Provo po ashtu

daka e thaçi

Thaçi kërkon nga Daka përgatitjet teknike për zgjedhje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.