Ballina / KOSOVA / Haradinaj dënon vrasjet në Gjakovë
ramush haradinaj, qeveri

Haradinaj dënon vrasjet në Gjakovë

Për vrasjen që e tronditi opinionin në Brekoc të Gjakovës, ka reaguar edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj.

Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, ai e ka dënuar fuqishëm aktin e vrasjes së nënës dhe vajzës së saj, duke e cilësuar këtë veprim  jo njerëzor dhe më të papranueshëm.

“Përgjegjësit e këtij akti duhet të marrin përgjigjen e duhur nga drejtësia. Kosova është një vend i barabartë për të gjithë dhe veprime të tilla na godasin të gjithëve, pa dallim gjinie”, ka shkruar mes tjerash Haradinaj.

@Fluidi

Provo po ashtu

Ruairi O Connell, Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë

O’Connell : Zyrtarët e korruptuar kosovarë nuk do të mund të hyjnë në Britani

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka shkruar se zyrtarëve të korruptuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.