rita-ora_infoglobi

Hapet Rita, shpalon historikun me Jay Z

Rita Ora ka bërë të ditur se është ndier ‘e shkatërruar’ vitin e kaluar kur e ka gjetur vetën në betejë ligjore me kompaninë e incizimeve të Jay Z, Roc Nation.

Këngëtarja kosovare 26 vjeçare ka thënë se në atë kohë ishte duke punuar intesivisht mirëpo kishte përfunduar në spital nga lodhja dhe ngarkesë psiqike që kishte.

Ish-gjyqtarja e X-Factor e cila kishte lidhur kontratë në vitin 2008 me Roc Nation dhe kishte krijuar vetëm një album muzikor, e kishte prishur kontratën në vitin 2015 duke ngritur akuzë dhe duke pretenduar se ishte harruar nga kjo kompani.

“E humba besimin në vete. Mendoja se çfarë jam duke bërë. Ndihesha shumë keq. Por, ky ishte vendimi i vetëm që mund të merrja”, ka thënë ajo për The Guardian.

Jay_Rita_infoglobi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.