Ballina / KOSOVA / #ZGJEDHJET2019 / Haki Abazi i bashkohet Vetëvendosjes
albin kurti e haki abazi

Haki Abazi i bashkohet Vetëvendosjes

Analisti Haki Abazi i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti përmes Facebook-ut.

Postimi i Kurtit:

Haki Abazi na u bashkua në VETËVENDOSJE!. Njohuritë e gjera dhe eksperienca zhvillimore e Hakiut në Kosovë dhe vende të ndryshme nëpër botë, e bëjnë atë një vlerë të shtuar në Lëvizjen tonë.

Hakiu njihet, në mes tjerash, për përkrahjen e tij të vazhdueshme në themelimin e dhjetra organizatave në Kosovë që promovojnë filantropinë, zhvillimin e qëndrueshëm, ide ndërmarrëse inovative, lirinë e mediave, luftën kundër korrupsionit, dhe qeverisjen e përgjegjshme. Ai ka jetuar e punuar në 120 shtete të botës në këto 20 vitet e fundit. Me Hakiun në Lëvizje, ndryshimet e domosdoshme në shtetin tonë po bëhen edhe më të afërta edhe më të lehta. Do të ecim bashkë drejt zgjerimit të mëtutjeshëm dhe fitores së pashmangshme.

Provo po ashtu

Ambasadori Kosnett për zgjedhjet: Të lira dhe të drejta!

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Phillip Kosnett, ka dhënë një mesazh drejtuar kandidatëve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.