Gurabija me portokall

Jepuni një shije ndryshe gurabijave, duke shtuar portokall dhe miell misri.

Përbërësit

100 gr miell misri

250 gr miell gruri

100 gr gjalpë (i shkrirë)

2 kokrra vezë

120 gr kos

70 gr sheqer pluhur

1 lugë çaji pluhur pjekës

gjysmë luge çaji kanellë

1 lëkurë portokalli (të madh)

pak kripë

10 gr sheqer kaf

1 shkop vanilje (farat)

Përgatitja

1. Hidhni në një tas të thellë, 2 kokrra vezë dhe sheqerin pluhur. Përziejini.

2. Shtoni më pas gjalpin e shkrirë, kosin, vaniljen, lëkurën e portokallit dhe pak kripë dhe vazhdoni përziejini.

3. Shtoni miellin e misrit, miellin e grurit, pluhur pjekës dhe pak kanellë .

4. I përzieni mirë gjithë përbërësit në tas derisa të keni një brumë që nuk derdhet, por që është i lidhur mirë.

5. Me një lugë akullore hidhni brumin me forma në një tepsi.

6. Hidhni pak sheqer kaf sipër cdo gurabije.

7. Piqini në 200 gradë për 15-20 min.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.