Gurabija me 3 lloje mielli

Gurabija

2 ve
1/2 e gotes sheqer
1/2 e gotes vaj
1 gote miell gruri
1 gote miell integral
1 gote miell misri
1 pecive

Te gjitha keto i perzijme bashk, pastaj sipas deshires i shtojme kikirika te bluar, rrush te terur, arra ose livore limoni. Pastaj i ben rrumbullaka dhe i shtyp pak me duar. E lyen tepsine me margarine dhe i qet gurabijat jo shume afer njera-tjetres. I pjek ne furre te nxehte ne 250 grade per rreth 10 min.

Ju befte mire !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.