Ballina / BOTA / Grayling: Të mbahet edhe një Referendum për BREXIT
grayling

Grayling: Të mbahet edhe një Referendum për BREXIT

Filozofi britanik, Anthony Clifford Grayling, ka thënë se e vetmja mënyrë për ta zgjidhur problemin e përçarjes së brendshme rreth çështjes Brexit në Mbretërinë e Bashkuar, është zhvillimi i një referendumi të dytë.

Duke zhvilluar një intervistë për agjencinë e lajmeve ndërkombëtare Euronews, profesori ka pranuar se nuk ka pasur ndonjë mik i cili ka votuar për t’u larguar nga Bashkimi Europian.

Filozofi britanik ka bërë një punë të palodhshme duke i  bindur njerëzit brenda Mbretërisë së Bashkuar që të dalin dhe të protestojnë në Londër kundër Brexit, më 20 tetor të këtij viti.

@Fluidi

Provo po ashtu

thaçi në austri

Thaçi: Dialogu me Serbinë ka kuptim vetëm nëse sjell njohje reciproke

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se pret që procesi i bisedimeve ndërmjet Prishtinës dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.