Ballina / TEKNOLOGJI / #GoogleDuo, tani me telefonata zanore në botë

#GoogleDuo, tani me telefonata zanore në botë

Telefonatat zanore vijnë dhe në Google Duo (#googleduo ), videoçati i Google. Ky funksion ishte i disponueshëm vetëm në Brazil muajin e kaluar, por tashmë do të jetë i mundur në çdo pjesë të botës.

Aplikacioni në origjinën e tij u projektua për komunikime video, por funksioni zanor e afron më shumë Duon me çate të tjera si WhatsApp.

Telefonatat zanore mund të përdoren, si në Android edhe në iOS, thjesht duke klikuar në pulsantin që ndodhet në pjesën e sipërme të aplikacionit.

Check Also

Facebook_infoglobi

Facebook me program të ri i cili parandalon vetëvrasjet

Pas testeve të suksesshme në SHBA të programit të njohjes, Facebook do ta përhapë dhe …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *