Ballina / RAJONI / Gjukanoviq pritet të zgjedhet prapë president
Milo Gjukanoviq

Gjukanoviq pritet të zgjedhet prapë president

Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi, të cilat do të mbahen të dielën e ardhshme, cilësohen tejet të rëndësishme për qëndrueshmërinë dhe për të ardhmen e këtij vendi.

Në garë marrin pjesë 7 kandidatë, por gara pritet të zhvillohet mes kandidatit të opozitës Mladen Bojaniq dhe kandidatit të partisë në pushtet, Milo Gjukanoviq.

Sondazhet e zhvilluara për këtë rast, fitues nxjerrin ish-kryeministrin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, që në raundin e parë të zgjedhjeve.

@Fluidi

Provo po ashtu

Sasho Mijallkov

Maqedoni, pas ikjes së Gruevskit, arrestohet ish shefi i sigurimit Mijalkov

Ish-shefi i shërbimit sekret maqedonas, DSK, Sasho Mijallkov, është arrestuar gjatë mbrëmjes në Shkup. Sipas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.