Ballina / RAJONI / Gjukanoviq pritet të zgjedhet prapë president
Milo Gjukanoviq

Gjukanoviq pritet të zgjedhet prapë president

Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi, të cilat do të mbahen të dielën e ardhshme, cilësohen tejet të rëndësishme për qëndrueshmërinë dhe për të ardhmen e këtij vendi.

Në garë marrin pjesë 7 kandidatë, por gara pritet të zhvillohet mes kandidatit të opozitës Mladen Bojaniq dhe kandidatit të partisë në pushtet, Milo Gjukanoviq.

Sondazhet e zhvilluara për këtë rast, fitues nxjerrin ish-kryeministrin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, që në raundin e parë të zgjedhjeve.

@Fluidi

Provo po ashtu

nikolla shpiriq

SHBA sanksionon nënkryetarin e partisë së Dodikut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i vunë sanksione Nikolla Shpiriqit, anëtar i Parlamentit të Bosnje …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.