Ballina / KRYESORE / Gjithçka që ndodhi në ndeshjen KOSOVË 4-0 Azerbajxhan
kosova, azerbejxhan

Gjithçka që ndodhi në ndeshjen KOSOVË 4-0 Azerbajxhan

Kosova zhvilloi ndeshjen më të rëndësishme deri më tani në Ligën e Kombeve. Skuadra e parë ishte nikoqire e Azerbajxhanit në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ku fitoi me rezultat 4-0.

Arritje historike për Kosovën në Ligën e Kombeve. Përfaqësuesja jonë e ka përfunduar në vend të parë fazën grupore në Grupin 3 të Ligës D.

Nga gjashtë ndeshje të zhvilluara, Kosova ka regjistruar katër fitore dhe dy barazime, dhe mban vendin e parë në grup me 14 pikë.

Provo po ashtu

MPJ dënon fuqishëm sulmin ndaj autobusit që udhëtonte nga Kosova përmes Serbisë

Një autobus me udhëtarë kosovarë është sulmuar mbrëmë në Krushevc të Serbisë. E ministria e jashtme …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.