Ballina / KURIOZITETE / Gjen valixhen me mijëra euro, ja çfarë bën me te
gjen valixhen me mijëra euro

Gjen valixhen me mijëra euro, ja çfarë bën me te

Çfarë do të bënit nëse do të gjenit një valixhe të braktisur me para e shufra floriri?

Një burrë në Berlin shkoi në polici dhe i dorëzoi.

Për këtë veprim, ai mori edhe lëvdata nga autoritetet.

Sipas BBC, burri e kishte gjetur valixhen poshtë një peme. Në të gjendeshin 3 mijë e 500 euro kesh dhe 22 shufra floriri, me peshë totale 1 kilogramë.

Burri i gjeti ato fare pranë një banke në zonën e Neukölln.

Policia arriti të gjente të zotin e valixhes, i cili e kishte lënë atë përtokë ndërkohë që po lidhte biçikletën dhe e kishte harruar.

Veprimi i personit që e ktheu valixhen tek autoritetet nuk do të kalojë pa u vlerësuar, pasi sipas ligjit gjerman, “gjetësi” përfiton 3 deri në 5 për qind të vlerës së një sendi të gjetur.

@Fluidi

Provo po ashtu

Virgjëreshat kundër Vatikanit

Virgjëreshat kundër Vatikanit: Nuset e Krishtit s’është nevoja të jenë të virgjëra

Gratë e krishtera që janë zotuar që të ruajnë virgjërinë sa të jenë gjallë si …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.