gjellë perimesh

Gjella prej perimesh përgatitet lehtë

Përbërësit

3 kungullesh

3 patate

1 kërpudha

5 qepë

5 hudhra

Për sos

1 lugë të gjellës Salce domate

kripë

Biber i zi

Hapat

Të gjithë përbërësit preni në copa të vogla, i rëndisni në tepsi.

Përmbi ia derdhni 1 filxhan vaj vegjetal dhe sosin e përgatitur.

Gjellën me perime e vendosni në furrë për pjekje në temperaturë mesatare, ndërkohë e përzieni gjellën.

Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.