fbpx
hygerta_sako_infoglobi

Gazetarja shqipëtare bën shqiponjën midis Beogradi!

Hygerta Sako është një ndër pak femra, për të mos thënë e vetmja e cila ka dy dekada që merret me gazetari të sportit.

Kjo padyshim ka bërë edhe një fanse të madhe të Kombëtares shqiptare, por kualifikmet e Skënderbeut në gara evropiane ia kanë mundësuar të përcjellë në detyrë edhe ekipet shqiptare.

Ajo gjendet në Beograd, ku nuk ka hezituar të ulet këmbëkryq dhe të bëj shqiponjën, ndërsa sonte do të përcjellë nga ky stadium ndeshjen Partizan Beograd – Skënderbeu.

“Erdhën shqipet”, ka shkruar ajo në rrjete sociale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.