Ballina / Galeria (page 31)

Galeria

Mrekullohuni nga zbukurimet e xhamive të Iranit (FOTO)

Ju ftojmë në këtë udhëtim magjepsës nëpër xhamitë dhe pallatet qindravjeçare të Iranit. Fotot e publikuara në “Instagram” nga një djalë me emrin m1rasoulifard tregojnë historinë e arkitekturës iraniane, me zbukurimet shumëngjyrëshe të kuruara deri në hollësi. Duke qenë ndërtesa historike, në shumë prej xhamive nuk lejohet fotografimi, ndaj këto …

Lexo më shumë