Galeria

Solidarizim për Brukselin (Foto)

Pas sulmeve në Paris dhe Ankara, rrjete sociale nuk e kanë lënë jashtë as Brukselin. Facebook,Instagram, Twitter po solidariozohen ndërkombëtarisht në këto rrjete. Postimet e fotove dhe karikaturave sensibilizuaese kanë qenë fillimisht në mediat tradicionale. Lotët e “Le Monde’ ishin të parat. Më pas kushdo e ka gjetur një mënyrë që …

Lexo më shumë

A do të gjelbërohet Sahara

Endrra e një projekti ambicioz është të gjelbërojë shkretëtirën e Saharës. Projekti i Pyllit Sahara (SFP) do të ndërtojë një “fermë” 30 milion dollarëshe që shtrihet mbi 10 hektarë tokë në Tunizi, në një përpjekje për të ndryshuar mjedisin dhe për të sjellë vende pune, ushqim dhe ujë të pijshëm …

Lexo më shumë

Qyteti "ëndërr blu

Në Marokun verior ekziston një qytet i vogël i quajtur Chefchaouen. Ky vend i pazakontë mund të konsiderohet ndryshe një “ëndërr blu”, pasi pjesa e vjetër e tij është e mbushur me ndërtesa të lyera me bojë blu, nga bluja e hapur tek ajo me nuacë më të fortë Kjo lyerje …

Lexo më shumë

Disa ide për dhoma gjumi të vogla

Zgjedhja më e vështirë nëse do të arredojmë shtëpinë është dhoma e gjumit. “Sa hapësirë duhet lënë, ku t’i vëmë krevetet, dollapin etj”, janë pyetjet që ne i bëjmë shpesh vetes. Përpara se të porositni dhomën e fjetjes hidhni një sy kësaj galerie fotosh, ku mund të zgjidhni disa ide …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!