Ballina / Galeria (page 3)

Galeria

13 vjeçari zbulon thesaret e një mbretërie të ‘humbur’

thesaret

Një djalë 13-vjeçar dhe një arkeolog amator kanë zbuluar një thesar “të rëndësishëm” në Gjermani, e cila mund t’i përkasë mbretit danez Harald Bluetooth, i cili solli krishterimin në Danimarkë. René Schön dhe studenti i tij Luca Malaschnitschenko po kërkonin thesarin duke përdorur detektorë metalikë në janar në ishullin Rügen …

Lexo më shumë

Flamingot “pushtojnë” parkun e Divjakës, pamja tërheq vëmendjen e Reuters

Parku Kombëtar i Divjakës është bërë i njohur si habitati i Plekanit Kaçurel. Por kohët e fundit aty janë shtuar edhe flamingot. Kjo pamje mbresëlënëse ka tërhequr edhe vëmendjen e Reuters të cilët kanë shkrepur foto nga laguna shqiptare. Që pas vendosjes së moratoriumit të gjuetisë në Divjakë është shtuar …

Lexo më shumë