Ballina / Galeria (page 29)

Galeria

Çfarë ka mbetur nga Palmira

Foto të reja janë publikuar në mediat ndërkombëtare nga parku arkeologjik i Palmirës, disa orë pasi trupat siriane larguan prej andej militantët e Shtetit Islamik. Fotot tregojnë zgjerimin e shkatërrimit të shkaktuar nga grupi terrorist gjatë pushtimit 10-mujor të kompleksit, që është pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO-s. Ndërsa disa …

Lexo më shumë

Solidarizim për Brukselin (Foto)

Pas sulmeve në Paris dhe Ankara, rrjete sociale nuk e kanë lënë jashtë as Brukselin. Facebook,Instagram, Twitter po solidariozohen ndërkombëtarisht në këto rrjete. Postimet e fotove dhe karikaturave sensibilizuaese kanë qenë fillimisht në mediat tradicionale. Lotët e “Le Monde’ ishin të parat. Më pas kushdo e ka gjetur një mënyrë që …

Lexo më shumë

A do të gjelbërohet Sahara

Endrra e një projekti ambicioz është të gjelbërojë shkretëtirën e Saharës. Projekti i Pyllit Sahara (SFP) do të ndërtojë një “fermë” 30 milion dollarëshe që shtrihet mbi 10 hektarë tokë në Tunizi, në një përpjekje për të ndryshuar mjedisin dhe për të sjellë vende pune, ushqim dhe ujë të pijshëm …

Lexo më shumë