Danny Da Costa , Eintrachtit, frankfurt

Futbollisti e padit nënën e tij

Lajmin e ka bërë të ditur gazeta gjermane “Bild

Futbollisti i Eintrachtit të Frankfurtit, Danny Da Costa ka ngritur padi kundër nënës së tij, të cilën e akuzon se i ka vjedhur gjashtë fanella futbolli, përcjell albinfo.ch.

Lajmin e ka bërë të ditur gazeta gjermane “Bild”, derisa ka bërë xhiro rreth botës.

Ai e akuzon nënën e tij se disa fanella sa ishte pjesë e Bayer Leverkusenit, nuk e ka ndërmend t’ia japë.

Procesi gjyqësor mes palëve është caktuar për 27 tetot në Këln, ndërsa e vetmja mënyrë për t’u anuluar gjithçka, është që Da Costa dhe nëna e tij të gjejnë gjuhën e përbashkët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!