Ballina / Fashion/Beauty / Fustanet e gjatë për këtë verë (foto)
fustanet a

Fustanet e gjatë për këtë verë (foto)

Në verë, sidomos në ato ditë kur ndihet më shumë i nxehti, komoditeti i fustaneve të gjata vërtetë nuk ka çmim: thjesht zgjidhni modele të freskëta dhe të lehta, i kombinoni ato me një palë sandale të sheshta dhe ja … uniforma perfekte e verës është gati.

Por, pse t’i veshësh ato vetëm me rroba dhe aksesorë të rastësishëm? Kjo veshje kaq femërore jep vetes një larmi të tillë kombinimesh, saqë do të ishte një turp që të mos përdoret siç duhet në çdo kohë të ditës!

E vërtetë, modele të caktuara, të bëra me pëlhura të çmuara, janë veçanërisht të rekomanduara vetëm në raste të veçanta, por duke u fokusuar në fustanet e gjata është e mundur t’i vishni në çdo rrethanë, të 7 ditët e javës.

Nga modelet si këmisha, për t’i veshur me një palë atlete dhe çantë praktike ditore, tek fustanet e gjatë të veshur me pantofla të sheshta ose me takë të lartë në varësi të rastit; pa harruar fustanet maxi në xhins ose lino, perfekte si në qytet dhe në plazh, të kombinuara me sandalet ‘espadrilles’.

Nëse jeni duke kërkuar ide për mënyrën më të mirë të kombinimit të fustaneve të gjata këtë sezon, këtu keni disa ide që mund t’iu frymëzojnë!

Provo po ashtu

BUZË TË THATA DHE TË ÇARA

Buzë të thata dhe të çara

Para se të shkoni për të fjetur, bëni mirë t`i hidhni një vështrim dhe gjendjes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.