Ballina / Galeria / Fshati shumë ngjyrësh i Indonezisë, hit në internet
In Fabric

Fshati shumë ngjyrësh i Indonezisë, hit në internet

Një fshat në jug të Indonezisë ka marrë vëmendjen e të gjitha rrjeteve sociale pasi shtëpitë kanë patur një transformim duke u bërë me ngjyrat e ylberit.

Komiteti i zonës siguroi një buxhet prej 21 mijë dollarësh që të realizohej gjithcka dhe njerëzit të tërhiqeshin nga pamja e vendit.

U pikturuan muret e 232 shtëpive, në të cilat bashkëpunoi edhe kryebashkiaku i fshatit Kampung Pelangi.

Pamja u realizua në muajin prill, dhe pas një muaji punë u bë një hit në rrjete sociale. Në ditët e fundit, shumë vizitorë kanë shpërndarë fotografi në Instagram dhe tani po arrihet një audiencë globale prej tyre.

Check Also

A ekzistuan këto gjëra shumë kohë para nesh (Foto)

Është një fakt jo shumë i njohur, por disa “shpikje” moderne në fakt u paraqitën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *