Filmat qё duhet tё shikoni pёrpara çmimeve Oscar

Pak ditё mё parё u shpall lista me nominimet e çmimeve Oscar pёr vitin 2017, me filmin “La la land” qё kryesonte i nominuar nё 14 kategori.

I treti nё histori me kёtё numёr nominimesh pas “All about Eve” dhe “Titanic”, shkruan revistaclass.

Mё poshtё do tё gjeni listёn me filmat qё nuk duhet tё humbisni kёtё vit, edhe kёta tё nominuar pёr Oscar nё kategori tё ndryshme.

20 Century Women

Arrival

Captain Fantastic

Elle

Fences

Florence Foster Jenkins

Hacksaw Ridge

Hell or high water

Hidden Figures

Jackie

La la land

The lobster

Lion

Loving

Manchester by the sea

Moonlight

Nocturnal animals

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.