Ballina / BOTA / Filluan konspiracionet: Kush i vrau miliarderët ?
miliarderët e vdekur

Filluan konspiracionet: Kush i vrau miliarderët ?

Vrasja e miliarderit kanadez dhe bashkëshortit të tij po hetohet si ‘e dyshimte’ nga policia. Kështu ka bërë të ditur komandanti David Hopkinson për mediat mbrëmjen e djeshme.

Hetuesit janë marrë me çështjen dhe pritet që ditën e sotme të ketë një rezultat nga ekspertiza për të parë se nga cfraë kanë vdekur dy personat.

Njëra nga teoritë konspirative që qarkullon në mediat e huaja është një ekzekutim i mundshëm nga kushërinjtë e miliarderit Sherman, për shkak të disa konflikteve për pronën në të cilën ai ngriti kompaninë farmaceotike e cila e bëri atë të pasur, shkruan The Independent.

Barry Sherman, 75 vjeç, ishte një donator i shquar i Partisë Liberale në pushtet të Kanadasë, me një pasuri që Forbes vlerësoi në 3.2 miliardë dollarë. Grupi kanadez i avokimit Democracy Ëatch kritikoi Sherman vitin e kaluar për përfshirje në një fond grumbullues për Liberalët ndërsa u regjistrua si një lobist i qeverisë.

U ekzekutuan nga kushërinjtë?

Policia kanadeze po heton vdekjen misterioze të miliarderëve farmaceutikë Barry Sherman, themeluesin e Apotex Inc dhe bashkëshortes së tij Honey, trupat e të cilëve u gjetën në rezidencën e tyre në Toronto të premten.

Autoritetet do të kryejnë ekzaminime post-mortem ditën e sotme dhe po trajtojnë vdekjet si të dyshimta, tha një zëdhënës i Policisë së Torontos.

Asnjë i dyshuar nuk ishte identifikuar, tha policia, por kanë nxjerrë disa detaje rreth rrethanave të vdekjeve që kanë tronditur njerëzit në qarqet politike, afariste dhe filantropike të Kanadasë.

Kryeministri kanadez Justin Trudeau i shprehu ngushëllimet e tij “familjes dhe miqve të tyre, dhe të gjithëve të prekur nga vizioni dhe fryma e tyre”.

Barry Sherman, 75 vjeç, ishte një donator i shquar i Partisë Liberale në pushtet të Kanadasë, me një pasuri që Forbes vlerësoi në 3.2 miliardë dollarë. Grupi kanadez i avokimit Democracy Ëatch kritikoi Sherman vitin e kaluar për përfshirje në një fond grumbullues për Liberalët ndërsa u regjistrua si një lobist i qeverisë, shkruan Reuters.

Sherman ishte përfshirë në një seri padi, përfshirë një betejë dhjetëvjeçare me kushërinjtë që kërkonin kompensim për akuzat që i kishte prerë nga kompania që do ta bënte atë të pasur.

Policia zbuloi rreth vdekjeve të Shermans në mesditë të premten duke iu përgjigjur një thirrje emergjente.

@Fluidi

Provo po ashtu

migrantet , kontrollet ,austri, gjermani

Gjermania vazhdon kontrollet në kufirin austriak edhe për 6 muaj

Gjermania do t’i vazhdojë edhe për gjashtë muaj kontrollet e përkohshme në kufirin me Austrinë, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.