Ballina / SPORT / FIFA gjobit Serbinë dhe dy përfaqësuesit e saj
FIFA

FIFA gjobit Serbinë dhe dy përfaqësuesit e saj

Nuk është vetëm shuma 54 mijë franga që është dënuar Serbia nga FIFA

Në komunikatën për shtyp FIFA shkruan se ka marrë masa edhe kundër Presidentit të Federatës së Futbollit të Serbisë, Slavisa Kokeza dhe trajnerin e Serbisë Mladen Krstajic.

Sipas FIFA’s, dy përfaqësuesit e Serbisë kanë shkelur Kodin 57 të Kodit Disiplinor të FIFA’s pasi që kanë bërë komente të pahijshme pas ndeshjes.

Të dy do të dënohen me nga 5000 franga zvicerane

@Fluidi

Provo po ashtu

xhaka e shaqiri

Zvicra mposhti Serbinë me rezultatin 2:1, fitoren e siguruan Xhaka e Shaqiri

Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka janë shënuesit e dy golave për Zvicrën, kundër Serbisë, lojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.