Ballina / TEKNOLOGJI / Ferrari projekton “bishën” e së ardhmes (Video)
ferrari

Ferrari projekton “bishën” e së ardhmes (Video)

Alex Imnadze Baldini quhet dizajnuesi nga Torino që ka projektuar Ferrarin e së ardhmes.

Baldini ka pasur bashkëpunime me kompani të njohura si:

Alfa Romeo, Bertone dhe Fordin, ndërsa tashmë ka projektuar këtë “bishë” të vërtetë, shkruan “Tuttosport”.

“Ferrari P3” pritet të ketë një motor V12 me 420 kuaj-fuqi.

 

Check Also

Google search

Komisioni Evropian përgatit gjobën e dytë për #Google

Bashkimi Evropian po përgatitet të gjobisë #Google për perandorinë multi miliardëshe të reklamimit ndërsa hetimet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *