Ballina / Fashion/Beauty (page 32)

Fashion/Beauty

Mrrekullitë e vajit SAFFLOWER

Shkruan: Fiqrete Haliti/InfoGlobi Disa nga përfitimet shëndetësore të vajit SAFFLOWER përfshijnë aftësinë e tij për të ulur nivelet e kolesterolit ne gjak, menaxhimin e sheqerit në gjak, ndihmon në humbje te peshës, përmirëson shëndetin e flokëve, rrit shëndetin e lëkurës, redukton simptomat paramenstruale, kontrollon kontraktimet e muskujve, si dhe ka …

Lexo më shumë