Fashion/Beauty

Java e modës në Paris

Stilisti i “Valentino”-s, Pierpaolo Piccioli prezantoi në Paris koleksionin e tij të parë “solo”, “Haute Couture”, me një linjë veshjesh që të kujtonin hyjnitë greke. “Pas çdo veshjeje ka gjithmone një histori të jashtëzakonshme”, thotë stilisti që e konsideron këtë punën më të bukur në botë. Koleksioni pranverë-verë 2017 ishte …

Lexo më shumë

Era Istrefi pëson aksident

Era Istrefi, e cila ka vendosur që të kalojë disa pushime dimërore në Brezovicë, duket se ka pësuar një incident për shkak të borës dhe ngricave. Përmes një postimi të bërë në rrjetin social “Instagram”, Era shihet të ketë përfunduar në spital për shkak të këtij incidenti. “Bëni kujdes nga …

Lexo më shumë

Moda e 2017

Një vit i ri sjell tendencat e reja, ndaj është në zgjedhjen e gjithsecilit nëse do të jetë in apo out për 2017. Sugjerimet janë bërë me dije me nga revistat dhe editorët më të në zë të modës. Për të patur një pamje sa më in së pari, revista …

Lexo më shumë