Fashion/Beauty

Java e modës në Milano

Roli i gruas në shoqëri ishte kryefjala e koleksioneve “Vjeshtë-Dimër 2017-2018” të Pradës dhe Moschinos në javën e modës në Milano. Miucca Prada, themeluese dhe drejtore kreative e shtëpisë së modës, solli në pasarelë dizajne të buta dhe të forta, me modelet që kishin veshur pantallona kadifeje, bereta motoçiklistesh dhe …

Lexo më shumë

Sfilata e veshjeve (jo)intime

“La Perla” ka prezantuar koleksionin e ri “Vjeshtë-Dimër 2017” në Javën e Modës në Nju Jork, frymëzuar nga piktorë të rilindjes, impresionizmi, pop arti dhe rebelët e periudhës postmoderniste. Marka italiane e modës, e njohur kryesisht për veshjet intime me mëndafsh dhe tyl, prezantoi koleksionin e shumëpritur, që vesh konsumatoren …

Lexo më shumë