Fashion/Beauty

Java e modës në Milano

Roli i gruas në shoqëri ishte kryefjala e koleksioneve “Vjeshtë-Dimër 2017-2018” të Pradës dhe Moschinos në javën e modës në Milano. Miucca Prada, themeluese dhe drejtore kreative e shtëpisë së modës, solli në pasarelë dizajne të buta dhe të forta, me modelet që kishin veshur pantallona kadifeje, bereta motoçiklistesh dhe …

Lexo më shumë