fbpx

Fashion/Beauty

Rregulla shtatë minutëshe: Me këtë ushtrim do të keni këmbë të skalitura për të cilat të gjithë do të kthejnë shikimin nga ju!

Shumica pajtohen që këmbët janë atuja kryesor femërore. Prandaj fillojani menjëherë këtij ushtrimi dhe skalisni këmbët tuaja deri në perfeksion Kjo do t’ju gëzojë, nuk ju janë të nevojshme kurrfarë dietash rigoroze apo treningë të rëndë. E gjitha që ju është e nevojshme janë 7 minuta në ditë dhe këmbët …

Lexo më shumë

Me vaj kokosi kundër akneve

Vaji i kokosit përdoret gjerësisht jo vetëm si produkt kozmetik, por edhe në ushqime, kryesisht në ëmbëlsira. Ky produkt është një ndër të preferuarit për problemet e lëkurës, por nuk është e rekomandueshme të përdoret për çdo trajtim, sidomos për aknet. Sipas “Women’s Health Magazine”, disa dermatologë thonë se vaji …

Lexo më shumë