Efekti Mustafi, ja që sa ndeshje nuk është mposhtur Arsenal

Arsenal pavarësisht se barazoi mbrëmë 2:2 me PSG po kalon momente të jashtëzakonshme këtë edicion

Skuadra e Arsenalit ka treguar paraqitje të jashtëzakonshme që kur ka filluar të luaj mbrojtësio shqiptar, Shkodran Mustafi.

Që pas humbjes nga Liverpool, ndeshje në të cilën nuk luajti Mustafi, Arsenal është i pamposhtur në të gjitha garat.

Tashmë janë plot 18 ndeshje që Arsenal nuk ka pësuar asnjë humbje dhe kjo është edhe fal partneritetit të Mustafit dhe Koscilenyt në mbrojtje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.