fbpx
haradinaj

Edhe zyrtarisht nuk është më kryeministër

Haradinaj zyrtarisht i dorëzon Kuvendit dorëheqjen

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, i cili dha dorëheqje të premten, sot zyrtarisht e ka dorëzuar horheqejen në Kuvend.

“Letra e dorëheqjes u është proceduar menjëherë anëtarëve të Kryesisë së Kuvendit dhe kryetarëve të grupeve parlamentare”, thuhet në njoftimin e kuvendit.

Haradinaj u dorhiq nga posti i shefit të qeverisë, pasi ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale si i dyshuar. Ai pritet që të udhëtoj për në Hagë, ditë e mërkurë pasi që të enjten e 25 korrikut ai do të intervistohet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.