dua lipa, eliza dushku

Edhe Dua Lipa ka mashtruar?

Zbulohet mashtrimi, Dua Lipa me 583 mijë ndjekës të rremë në Instagram

Instituti britanik për “Performancën e Muzikës Moderne” ka bërë një analizë për ndjekësit në llogaritë e personazheve të famshëm në Instagram. Instituti ka zbuluar të dhënat ku artistë me famë botërore kanë rezultuar me mijera ndjekës të rremë.

Një ndër këta këngëtarë është dhe Dua Lipa që sipas Institutit ka 583 mijë ndjekës të rremë në Instagram. Ka qenë një zhgënjim I madh ky per fansat e vërtetë të Dua.

Dua Lipa është një nga këngëtaret me famë botërore, e ndjekur dhe e komentuar në rrjetet sociale, por me sa duket duheshin edhe ca ndjekës të rremë për të fituar milionat.

Nderkohë , Dua nuk është e vetmja, pasi sipas rezultateve të kërkimit në këto mashtrime përfshihet dhe Eliza Dushku dhe shumë artistë të tjerë me famë botërore , të cilët do të bënin gfjithcka për ca miliona më shumë.

Dua Lipa ndodhet e 41-ta në listë:

https://www.icmp.ac.uk/fake-followers/#All

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.