fbpx

E keni provuar këtë maskë ?

Maska ​​të lehta për fytyrën të bëra në shtëpi që adresojnë gjithçka, deri tek çarjet që shkaktohen nga stresi.

Vazhdoni të lexoni për të gjetur mësimet më të mira të maskave për lëkurën me vaj, puçrrat, pikat e zeza dhe më shumë. Të gjitha këto mund t’i bëni me përbërës që i keni tashmë në kuzhinën tuaj. Fatmirësisht.

Më poshtë gjeni maskat e zgjedhura:

Maska për fytyrën për ekzemë

Përbërësit:

1 lugë gjelle tërshërë

1 lugë çaji mjaltë të papërpunuar

1/2 lugë çaji ujë

Maskë për fytyrën për buzët e thata

Përbërësit:

1/2 lugë gjelle sheqer kallam organik

1/2 lugë gjelle mjaltë të filtruar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.