Las Vegas

Dy të vdekur dhe 70 të plagosur në Las Vegas

Policia e Las Vegasit ka dalë me një raportim zyrtar, duke konfirmuar se dy persona janë vrarë nga sulmi me armë zjarri që ndodhi në një festival të muzikës në Las Vegas.

Përveç dy viktimave, policia bën të ditur se dhe rreth 70 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur nga të shtënat, të cilët janë duke pranuar trajtimin në spital.

Bari i natës në restorantin e njohur të Las Vegasit, ”Mandalay Bay” është i mbyllur plotësisht pas këtij incidenti i cili rezultoi me fatalitet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.