fbpx

Donuts shtëpie, të dashura për fëmijët tuaj

Donuts shtepie

Receta:

1 ve e perzien me gjysme gote sheqer,

Pastaj ne nje ene e shkrine 1/4 e margarines bashke me 1 gote qumesht, e pastaj kur te ftohet pak e shton nje luge te gjelles tharm buke,

Keto te gjitha pastaj i perzien bashke dhe iu shton miell derisa te trashet brumi sikur per buke. E len te dyfishohet per 1 ore.

Pastaj i shtrin ne taboline dhe i ndan me gote uji, kurse ne mes me nje koken e shishes se ujit. Pastaj i len ne tavoline ashtu te prera per 20 min.

Ne fund i pjek ne vaj te nxehte,

Pastaj i rregullon me qokollade te shkrire dbe me dekore sioas deshires.

Ju befte mire !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.