Ballina / Galeria / Di Caprio jepë vilën me qira për shumë marramendëse

Di Caprio jepë vilën me qira për shumë marramendëse

Aktori italo-amerikan Leonardo Di Caprio ka vendosur ta japë me qira vilën e tij në ‘Palm Springs’ të Kalifornisë për 4.5 mijë dollarë natën.

Vila ndodhet në lagjen ku kanë jetuar yje të kalibrit si Frank Sinatra, Marilyn Monroe dhe Elizabeth Taylor.

Ajo u ndërtua në vitin 1965 dhe ishte projekt i arkitektit Donald Wexler. Di Caprio e bleu vilën para dy vitesh.

Këtë e dëshmon kopshti shumë i bukur me pishinë (me ujë të ngrohtë) dhe fusha e tenisit që rrethon pjesën qendrore.

Në brendësi të dy objekteve, ndodhen disa dhoma të gjumit të mobiluara në mënyrë moderne.

Vila ka tetë banjo, ndërsa dhoma e ndenjes është e madhe.

Provo po ashtu

qyteti romantik

25 qytetet më ikonike të Evropës për t’i eksploruar

Në shekullin e 16-të, aristokratët trendi dhe të rinj u nisën në një turne për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.