Ballina / Fashion/Beauty / Dhëmbë të bardhë për tre minuta

Dhëmbë të bardhë për tre minuta

Dhëmbët e bardhë janë ëndrra e secilit. Ndërsa, kjo është arsyeja pse njerëzit paguajnë shumë para për të pasur një buzëqeshje të bukur.

Megjithatë ka disa trajtime natyrale të cilat janë mjaft të efektshme dhe pa kosto për zbardhjen e dhëmbëve.

Përbërësit:

-Disa lugë çaji sodë buke -Mjaftueshëm lëng limoni ose ujë për të formuar një pastë
-Një brushë për dhëmbë Përdorimi: Në fillim përzieni sodën me lëng të freskët limoni dhe shndërrojeni atë në pastë. Më pas fshini dhëmbët me një peshqir letre. Një sasi të vogël nga pasta e fituar vendoseni në brushë dhe aplikojeni në dhëmbë.

Check Also

masa ideale

Masa ideale, ja si llogaritet ajo

Pjesëtarët e gjinisë mashkullore preferojnë figurë të rrumbullakuar sikur forma e orës së rërës. Trupi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *