Ballina / KOSOVA / Deputeti Islam Pacolli sulmon një zyrtar policor
islam pacolli

Deputeti Islam Pacolli sulmon një zyrtar policor

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e AKR-së, Islam Pacolli, ka sulmuar sot një zyrtar policor.

“Rreth orës 15:00 është raportuar se oficeri i sigurisë në Ministrinë e Drejtësisë deri sa ka qenë në kryerjen e detyrës është sulmuar nga një deputet”, ka thënë zëdhënësi i policisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, njofton Klan Kosova.

“Deri te sulmi dyshohet të ketë ardhur për shkak se deputeti ka refuzuar të zbatojë urdhërat e ligjshëm të dhënë nga oficeri policor”.

Ai ka thënë se policia ka filluar një hetim për sqarimin e rrethanave të rastit për cka është njoftuar edhe prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar intervistimin e palëve të përfshira në rast.

“Oficeri policor ka deponuar deklarimin e tij përderisa policia është në përpjekje për të kontaktuar edhe deputetin e involvuar në rast”.

@Fluidi

Provo po ashtu

shiriti i krimit

Misteri i vrasjes në Gjakovë: Prokuroria dhe Policia me versione të ndryshme

Ende nuk dihen rrethanat që çuan në vdekjen e Rabe Shkodrës, gruas mbi 50 vjeçe …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.