Ballina / KOSOVA / Deputeti Islam Pacolli sulmon një zyrtar policor
islam pacolli

Deputeti Islam Pacolli sulmon një zyrtar policor

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e AKR-së, Islam Pacolli, ka sulmuar sot një zyrtar policor.

“Rreth orës 15:00 është raportuar se oficeri i sigurisë në Ministrinë e Drejtësisë deri sa ka qenë në kryerjen e detyrës është sulmuar nga një deputet”, ka thënë zëdhënësi i policisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, njofton Klan Kosova.

“Deri te sulmi dyshohet të ketë ardhur për shkak se deputeti ka refuzuar të zbatojë urdhërat e ligjshëm të dhënë nga oficeri policor”.

Ai ka thënë se policia ka filluar një hetim për sqarimin e rrethanave të rastit për cka është njoftuar edhe prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar intervistimin e palëve të përfshira në rast.

“Oficeri policor ka deponuar deklarimin e tij përderisa policia është në përpjekje për të kontaktuar edhe deputetin e involvuar në rast”.

@Fluidi

Provo po ashtu

katedralja, prishtina,mesha,krishlindjet

Thirrje për paqe në meshën e Krishtlindjes

Mesazhe paqeje dhe mirëkuptimi u dhanë në kremten e Krishtlindjes, ku mesha kryesore e shënimit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.