Ballina / BOTA / Deputetët norvegjezë kandiduan Trumpin për Nobel
donald trump

Deputetët norvegjezë kandiduan Trumpin për Nobel

Dy deputetë norvegjezë e kandiduan presidentin amerikan, Donald Trump, për Çmimin Nobel për Paqe.

Veprimi i tyre vie pas takimit të mbajtur në Singapor mes presidentit të SHBA-së, Donal Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un.

Anëtarët e Partisë Progresiste Populiste norvegjeze, Kristian Tibring-Gedda dhe Per-Vili Amundsen, i thanë agjencisë norvegjeze të lajmeve NTB, se “Tramp ka bërë një hap të madh dhe të rëndësishëm drejt çarmatimit, paqes dhe pajtimit midis Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut.

@Fluidi

Provo po ashtu

Indonezia mund të goditet nga cunami

Indonezia mund të goditet nga cunami

Indonezia ka paralajmëruar për cunami pas termetit që shkoi në shkallën e shtatë, e që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.