Ballina / KOSOVA / Deputetët e Vetëvendosjes të mërkurën, paraqiten para Gjykatës Themelore
deputetet_infoglobi

Deputetët e Vetëvendosjes të mërkurën, paraqiten para Gjykatës Themelore

Katër deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje do të paraqiten nesër para Gjykatës Themelore të Prishtinës për rastin e hedhjes së gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës.

Deputetët që do të paraqiten para gjykatës janë: Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Faton Topalli dhe Donika Kadaj-Bujupi.

Seanca e fundit lidhur me këtë rast ishte paraparë të mbahej më 10 tetor, por ishte shtyrë për shkak se në seancë nuk ishin të pranishëm Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi.

 

Check Also

vv

Zyrtare: Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosjes – të dielën

Duke pasur parasysh obligimet statutore dhe kërkesat e proceseve funksionale që lidhen edhe me detyrimet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *