Ballina / KOSOVA / Deputetët e Vetëvendosjes të mërkurën, paraqiten para Gjykatës Themelore
deputetet_infoglobi

Deputetët e Vetëvendosjes të mërkurën, paraqiten para Gjykatës Themelore

Katër deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje do të paraqiten nesër para Gjykatës Themelore të Prishtinës për rastin e hedhjes së gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës.

Deputetët që do të paraqiten para gjykatës janë: Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Faton Topalli dhe Donika Kadaj-Bujupi.

Seanca e fundit lidhur me këtë rast ishte paraparë të mbahej më 10 tetor, por ishte shtyrë për shkak se në seancë nuk ishin të pranishëm Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi.

 

@Fluidi

Provo po ashtu

Kastrati: Ushtria mund të jetë e gatshme më 2025

Sipas ish-komandantit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Kadri Kastrati, Kosova mund të ketë ushtri …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.